Įkvėpianti koncepcija: Ford GT90

    2015-aisiais sukako dvidešimt metų, kai Ford Detroite pristatė GT90. Šis modelis buvo Ford bandymų bazė, naujos dizaino krypties paroda, kuri atsispindi Cougar ir … Ka kėbuluose. Capture

    Nors pirmieji Ka jau sparčiai grįžinėja į žemės gelmes,  baltajam GT90 savo amžių gal net pavyktų nuslėpti ir šių metų automobilių parodoje. Tą padaryti padėtų gamintojo deklaruojamos dinaminės charakteristikos, aktyvi aerodinamika bei įspėjimas ant galinio vaizdo veidrodėlių apie aklojoje zonoje atsidūrusias transporto priemones.

Capture6

    Smarkiai pažengusios technologijos lyginant su Le Mano lenktynėse Ferrari triuškinusiu vyresniuoju broliu GT40. Šiuos automobilius susieti nėra lengva, vien pagal išvaizdą tikrai nepanašu, jog jų tėtis yra tas pats. Tik nereikia skubėti teisti, nes jų kilmė turi panašumo. GT40 turi dvi amerikietiškas dalis: aštuonių cilindrų variklį ir mėlynąjį ovalą, visa kita – britų kūryba. Deja amerikietiško originalumo mažokai ir GT90: nors jį JAV per pusmetį surinko nedidelis būrelis Ford SVT inžinierių, svarbios jo detalės yra pasiskolintos ir modifikuotos iš britiškojo Jaguar XJ220: aliumininė, korio struktūros šasi, dviejų trikampių svirčių pakabos sistema bei 5 laipsnių pavarų dėžė, kurią jie sujungė su naujai sulipdytu V12 varikliu. Žodis „sulipdytu“ čia pasirinktas neatsitiktinai. Dvejiems pasmerktiems Lincoln Mark VIII V8 varikliams buvo apkarpytas cilindrų skaičius iki 6; tuomet šie luošiai buvo suvirinti taip, kad gauti šešių litrų, 48 vožtuvų, dvylikos cilindrų konfigūraciją.Įspūdinga, tačiau, kad jėgainė prilygtų automobilio išvaizdai ir patenkintų Ford SVT vadovo John Colleti minimalią 600 arklio galių užgaidą, prie variklio buvo prisukti keturi Garett T2 turbokompresoriai.

Capture9

    Galiausiai, visa ši inžinerija paslėpta po anglies pluošto kėbulu, kuris taip pat slepia sodriai mėlyną saloną. Į jį galima patogiai patekti paspaudus geltoną mygtuką šalia durų. Pro jas įlipus, atsiduriama tarsi Ford emblemoje: iš gilaus mėlynumo išsiskiria tik kampuota anglies pluošto centrinė konsolė ir atidengtas pavarų perjungimo mechanizmas, panašiai kaip Spyker C7.

Capture8

    Na, bet devintajame – dešimtajame dešimtmetyje buvo madinga visas salono detales spalvinti viena spalva, įskaitant ir vairą. O juo šiame modelyje pasukti priekines 18 colių 275mm pločio, „GT90“ raštą turinčias padangas nėra lengva, dėl neįdiegto vairo stiprintuvo. Galinėms coliu didesnėms 355mm pločio padangoms viso 720 AG ir 895nm krūvio kentėti nereikia, nes nepabaigto modelio turbinų slėgio kraneliai pilnai atsukti ir jos didina slėgį nebent atmosferoje. Tokia tvarka nepatenkinti pabėgo daugiau nei 300 arklių  ir automobiliui įsibėgėti iki 100km/h per gamintojo numatytas 3 sekundes ar juo labiau pasiekti 370km/h maksimalų greitį tapo nebeįmanoma. Ford GT90 taip ir liko nepabaigta vienetinė parodų puošmena. Gaila, nes tai buvo geras amerikiečių bandymas sukurti tikrą superautomobilį.

Ford GT-90

  • Kaina                 12.7 mln litų (įvertinus infliaciją)
  • Variklis               12 cil. benzininis 5927cm3
  • Sukimo mom.     895 Nm esant 4750 aps./min.
  • Galia                  720 AG esant 6600 aps./min.
  • Maks. greitis       370 km/h
  • 0-100km/h          3.0 s
  • Svoris                 1451 kg
  • Pavarų dėžė       Mechaninė, 5 laipsnių
  • Varantieji ratai    Galiniai

Agitatorius Facebook: https://www.facebook.com/autoagitator

Vienas komentaras “Įkvėpianti koncepcija: Ford GT90

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s