AVU: Honda Tourer su Peugeot 308sw

Prologas

Europos aikštėje išrikiuotas nemenkas skaičius automobilių. Prie pat fontano – prestižinė vieta, net BMW vairuotojai vengia ten statyti. Visų jų dažai tik vėjo pabraižyti, todėl dar puikiai atspindi rudeninę saulę. Susidomėję veidai trinasi į stiklus, kad bent kažkiek pamatytų salono elementų. Išlavinti krumpliai barbena kėbulą, vertina skardų ir plastiko kokybę. Narsesni, atradę plastikinį sparną ar kapotą, nebijo jų paspaudyti ir pasidžiaugti, jog jų sukelta deformacija tėra laikina. Visi šie procesai tik tam, kad bent jau mintyse galėtų nuteisti išsirinktą automobilį.

Capture

Honda Civic Tourer 1.6D

Į mano teismą pakliuvo „Honda Civic Tourer 1.6 l“ „dyzelis“. „Dyzelis“ –  mašinos įgautas antras vardas pagal variklio tipą, lydėsiantis ją kaip mėnulis savo planetą arba kaip dėmė po kuro užpylimo dangteliu, Žmonių pasaulyje taip prasivardžiuoti būtų rasistiška. Taip pat rasistiška galvoti, kad jei tai dyzelis, tai jis gadins ausis, sukels vibracinę ligą ir pinigus taupys tik trumpuoju laikotarpiu.

Honda Civic Tourer (6)

Kaip bebūtų, kelyje greitai teko pripažinti, jog tai ne tik vienas smagiausių šiuolaikinių dyzelinių automobilių, bet ir pagal visuomeninius kriterijus smagi mašina vairuotojui. Visas šitas dyzelinis perversmas pasiektas itin daug dėmesio skiriant variklio komponentų lengvinimui ir trinties mažinimui, kad jis kuo greičiau įsisuktų. Iki šypseną sukeliančių 300 Nm jam tereikia pasiekti 2000 apsisukimų per minutę. Honda inžinieriams ryžių tikrai buvo nepagailėta. Žinoma, nuolat išnaudojant jų sukurtą potencialą, itin mažų sąnaudų tikėtis būtų optimistiška, tačiau nuo gamintojo deklaruojamų 4.3l/100km per kosmosą nutolta nebus. Prakalbus apie kosmosą – galbūt išorėje ir viduje matyti „Svetimo“ erdvėlaivio elementai, tačiau surinkimo ir medžiagų kokybė tikrai nėra svetima.

download

  • Galia                      120ag/88kw prie 4000rpm
  • Sukimo momentas  300Nm prie 2000rpm
  • 0-100km/h              10.5s
  • Bendras svoris        1337kg
  • Kaina                      18503-26205 €

Peugeot 308 SW 1.2

Kitą, dyzeliną stingdantį rytą, susitikus degalinėje pakeliui į Trakus, buvo pradėta metų automobilio rinkimų odisėja. „Civicas“ sėkmingai nunešė mane iki pat Napoleono kepurės. Lyg tai būtų mažai prancūziška, iš „Hondos“ teko perlipti į pikto liūtuko ženkliuką dėvintį „Peugeot 308 SW“.

hondapeug

Pasijaučiau nejaukiai , kad buvau be kostiumo ir ieškojau, kur pažymėti savo darbo laiko kortelę. Trumpiau tariant, šio automobilio salonas – šiuolaikinis biuras: juodi atspalviai, aliuminio imitacijos ir planšetinis kompiuteris centrinėje konsolėje, nuo kurio paskaudusias akis galima pakelti į viršų ir pramankštinti žiūrint į dangų pro ištisą panoraminį stogą. Na gerai – tai biuras aukštėliau – su vaizdu.

DSCF1295

„Taip taip, o tai šitas irgi „dyzelis“, ar ne?“ Būtent šitas – ne, jis turi šių dienų šaltojo variklių tūrio, galios ir ekonomijos karo rezultatą – trijų cilindrų 1.2 l 130 AG „benziną“ su turbina. Jis savo darbą atlieka ir miesto pagreitėjimams pakankamas, nors ir tokio dydžio mašinoje jo buvimo vietą surasti yra nelengva. Taip pat nelengva įžvelgti prietaisų skydelio rodmenis, kai saulė šviečia iš kampo, kaip pradinukų piešiniuose. Kai galiausiai pavyks juos įžiūrėti, tikėtina, kad greitis tuoj bus viršijamas iki ribos, už kurią baudžiama, o tuo tarpu, prieš laikrodžio rodyklę besisukantis tachometras turbūt jau bus prisukęs iki ribotuvo. Tą padaryti labai lengva, variklis visai nesipriešina ir garso būna tik greitėjant, vėliau jis išnyksta. Garsas nėra nemalonus, gal net netgi klausomas.

Screen-Shot-2014-03-18-at-11.30.04-AM

Patį automobilį vairuoti labai lengva, lyg niekur nebūtų fizinės jėgos poreikio iš vairuotojo. Mieste tai puiku, bet lyginant su Honda, nors šis Peugeot yra visais 135kg lengvesnis, turi 10 daugiau arklio jėgų ir yra beveik sekunde greitesnis sprinte iki 100km/h, vairavimo džiaugsmu jis atsilieka.

  • Galia                      130ag/96kw prie 4000rpm
  • Sukimo momentas  230Nm prie 1750rpm
  • 0-100km/h              9.6s
  • Bendras svoris        1265kg
  • Kaina                      16627-26458 €

Agitatorius Facebook: https://www.facebook.com/autoagitator

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s