AVU: KIA Optima ir Kia Soul

KIA Optima 1.7CRDi
Parduotuvėje ne vienas mūsų yra susidūręs su dilema “ar šis pigiausios produktų linijos tepus riebalų mišinys tikrai atstos sviestą“. Panaši situacija ir su  Kia Optima: ar ji galėtų būti pigusis Ford Mondeo pakaitalas.

DSCF1330

Lyginant bazinius modelius būtų galima sutaupyti maždaug tris tūkstančius eurų, tačiau, pripildyta įrangos, šios KIA kaina nebeprimena kažko iš “Optima“ segmento, gal labiau iš “eko-bio-be gluteno-jokių “E“ “ tipo sekcijos – 29422 eur. Bent jau variklio sudėtis tikrai paprasta ir jo manieros mena senosios kartos turbodyzelius. Automatinė pavarų dėžė taip pat išauklėta pagal senąją mokykla – ji funkcionali, bet atsipūtus. „Aha, tai turbūt pas šitą kyją ne gazo, o nusivylimo pedalas ten?“.

J

Tiesos yra, bet prie šių agregatų per daug nesikabinėjant, jie atliks savo paskirtą užduotį ir maloniai sukomplektuotą sedaną nugabens, kur reikia. Tikrai maloniai – viduje jauku, malonu liestis prie medžiagų, spaudyti mygtukus, reguliuoti muzikos garsus. Galima patogiai pasireguliuoti pirmos eilės Dire Straits koncerto vietų skambesį ir viduje vis tiek nebus barškėjimo ar rezonavimo.

2014-Kia-Optima-Sedan-LX-4dr-Sedan-Photo-1

Ryte taip garsiai klausyti muzikos yra tas pats, kas vartoti stiprius alkoholinius gėrimus vidurdienį, bet atleistina, nes variklio garsas linksmumo nesuteiks. Taip neprailgus kelionei, buvo pasiektas taškas, kuriame vėl apsikeista automašinomis.

  • Galia                      136ag/100kw prie 4000rpm
  • Sukimo momentas  320Nm prie 2000-2500rpm
  • 0-100km/h              11.6s
  • Bendras svoris        1581kg
  • Kaina                      21305-29422 €

KIA Soul 1.6CRDi

Iš vienos KIA į kitą. KIA Soul 1.6 ne benzinas, ne dujos, ne elektra – tas kitas. Į ją perlipus iš Optimos galima pasijusti kaip užsidėjus klouno kepurę. Belieka dar BMW Z3 coupe – klouno batą sutikti kelyje ir tuomet laukti juokelių apie cirką mieste.

DSCF1369
Mėlynasis ženkliukas nėra susijęs su automobilio vertinimu

Galbūt dizaineriai manė, jog pamačius šį automobilį visiems galvoje ims groti repas ir jis taps patraukliu. Bet, kad solidus repas net jame pačiame kažkaip nebrandžiai skamba. Jausmas lyg klausytum jo kartu su mama ir ji imtų domėtis nuo ko gydo tas daktaras Dre. „Na tas daktaras Dre sako, kad tikri draugai yra visam gyvenimui, o tie kreką vartojantys blevyzgos būna tik tuomet, kai oras geras“.

DSCF1370

Mamai patiktų tokios vertybės, jai taip pat patiktų didelis, patogus temperatūros reguliatorius, plačios durys ir patogi pakaba. Visai nemenka tikimybė, jog ji tą automobilį perims ir džiaugsis, bet pati jį pirkti vargu ar išdrįs. Daugumai pirkti lengviau mažiau spalvingas mašinas, kad negauti daug varginančio dėmesio ir tiesiog keliauti savo reikalais.

DSCF1351

  • Galia                      128ag/94kw prie 4000rpm
  • Sukimo momentas  260Nm prie 1900-2750rpm
  • 0-100km/h              12.2s
  • Bendras svoris        1482kg
  • Kaina                      19112-21863 €

Sekite Agitatorių Facebook

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s